O akci

2018

O akci v roce 2018 se dozvíte více ZDE.


První akce
30. ledna 2010 v 10:23 uspořádali britští skeptici po celé Anglii protestní happening, během kterého se veřejně "předávkovali" údajně velmi silnými homeopatickými léky - demonstrativně spolkli celé balení (až 100 cukrových tabletek). Bez jakýchkoli účinků. Empiricky tak prokázali neexistenci proklamovaných účinků.

V roce 2011 (neděle 6. 2. 2011 v 10:23) byla tato akce zopakována v celosvětovém měřítku, včetně České republiky, kde ji zašťoval Český klub skeptiků Sisyfos. Zvolené datum a čas odkazuje na Avogadrovu konstnatu - a v přeneseném slova smyslu na fakt, že homeopatické léky po sérii ředění neobsahují žádné účinné látky.

V ČR akce proběhla v NEDĚLI 6. 2. 2011 v PRAZE  u Karlova mostu na Novotného lávce. Zůčastnilo se 25 skeptiků, o akci přinesly poměrně obsáhlou zprávu ČR1 Radiožurnál a ČR Regina. Reprtáž z průběhu akce připravujeme.Poděkování
Pro účastníky, kteří se předem zaregistrovali, jsme díky velkorysosti rozumně uvažující ordinace zajistili docela slušný výběr originálního balení homeopatik (věnovali nám pro tuto akci vzorky, které jim byly nevyžádaně zasílány - taková homeopatická verze SPAMu)  - viz foto: