1023 - o kampani

Proč homeopatie klame?

Zeptejte se několika náhodně vybraných lidí, co je to homeopatie, a zpravidla se dozvíte, že „je to bylinná medicína“ nebo tak něco, ale hlavně že „je to čistě přírodní“.

Ve skutečnosti to však není ani jedno z toho. Málokdo z laické veřejnosti si totiž uvědomuje, že u homeopatik dochází k takovému ředění látek, že v nich nezůstává doslova nic.

Povědomí veřejnosti o homeopatii je zoufale malé. Lidé vůbec netuší, že homeopatie je nevědecká a absurdní pseudověda, která dnes přetrvává jako přijímaný druh komplementární medicíny, přestože nikdy nebyla nalezena žádná spolehlivá vědecká evidence, že funguje. Více informací na stránce Co je to homeopatie?

Kampaň 10:23

Kampaň 10:23 má za cíl zvýšit povědomí o podstatě homeopatie. Vysvětluje, jak lze prokázat absolutní neúčinnost homeopatie, proč jsou tvrzení homeopatů nemožná, a hlavně proč by vám to nemělo být jedno.

Kampaň je organizována britskou skeptickou skupinou Merseyside, neziskovou organizací pro podporu vědeckého skepticismu. V ČR akci zašťiťuje a pořádá Český klub skeptiků Sisyfos.

Poslední novinky:

Vyhlašujeme Výzvu 1023 - 2011 - neděle 6. 2., 10:23 hod ; dosáhnout účasti 10 zemí, 23 měst, 1023 demonstrantů

Výzva 10:23

Šestého února 2011 se protestující lidé na celém světě zúčastní Výzvy 10:23. Dvacet tři měst v deseti zemích světa uskuteční současný protest, aby lidé věděli, že v tom nic není. Zde je mapa předpokládané účasti.

Čím vlastně homeopatie škodí? Aneb proč nám vadí?

V čem je problém? Pokud v tom nic není, nemůže to uškodit, že? Chyba! Novinář a autor popularizačně-vedeckých knih Simon Singh, MBE vysvětlí, proč homeopatie škodí.

Stáhněte si leták (anglicky)

Ne každý používá internet, takže pokud jim nemůžete poslat odkaz, stáhněte a vytiskněte náš leták. Dejte ho své rodině, přátelům – komukoli, koho to může zajímat. Vyvěste jej na nástěnce ve škole, rozdejte v práci, ...jsme si jistí, že vymyslíte další kreativní možnosti jeho využití.

Podřízené stránky (2): Často kladené otázky (FAQ) Mapa kampaně
ċ
leaflet.pdf
(197k)
Antonin Pavlicek,
19. 1. 2011 15:43
Comments